İşyeri Alarm Kendiliğinden Ötüyor

Elektrik kesintisinde aküden dolayı alarm çalar. Gün içerisinde yaşanan elektrik kesintilerinde akü devreye girer. Alarm modeline göre akü 24 ve 48 saat devrede kalır. Alarmı susması için belli bir süre bekleyin. Bu sürede alarm susarsa iş yerinde bir sorun olmadığı anlamına gelir. Alarm sisteminin kapağını açarak aküsünü çıkarmanız mümkündür.

Alarm sisteminde yer alan hassasiyet ayarlarında yapılan değişikler alarmın çalmasına neden olur. Rüzgar nedeniyle pencereler açılabilir. Alarm sistemi açılan pencereye dikkate alır. Eve birisi girmemesine rağmen alarm çalmaya başlar. Hassasiyet oranını değiştirilerek alarmın kendiliğinden çalması engellenir.

İşyeri alarm kendiliğinden ötüyor sorusunun farklı nedenleri vardır. Darbe sensör arızasından dolayı alarm çalabilir. Müşteri hizmetlerine ulaşım sağlaya bilirsiniz.

 

 

Alarm Sistemleri

Her firmanın kendine ait alarm sistemi bulunur. Alarm modeline göre fiyatlarında değişim yaşanır. Hırsız olaylarına karşı önlem amaçlıdır. Firmalarda gizli belgelerin yer aldığı odalar vardır. Odaların güvenliğinden emin olmak için alarm sistemleri kurulur. Alarm sistemlerinin kuruluma kolay ve hızlıdır.

Alarm Sisteminin Kurulumu

Alarm sistemlerini kurulumu basit ve kolaydır. Kurulumu firma şirketleri haricinde kendiniz yapabilirsiniz. Alarm sistemlerini iş yerinde hırsızın girebileceği yer seçilir. En ufak hareketliği algılaması yerin bölümü önemlidir. Alarm sistemlerinin parçaları özenle ayrılır. Kablo geçişlerinin ayarlamaları yapılır. Alarm sisteminde yer alan alarm paneli elektrik hattına yakın yere inşa edilir. Panolzone giriş sayısı alarm sisteminde önemli bir parçadır. Alarm sisteminin kullanımı için gerekli parça tuş takımıdır. Giriş kısmının yakın bir yerine monte edilir. Kablolama ve montaj işlemi halledildikten sonra şifre konulur.

Alarm Sistemi Nasıl Kapatılır?

Telefonlarda yer alan uygulamalar sayesinde alarm hızlı bir şekilde kapatılır. Alarmın her çalışında firma yetkililerine bildirim gider. Bildirim zamanına göre müşterilere haber edilir. Hırsızlık olaylarında acil aramalardan polis merkezine ulaşım sağlanır. Polislerin kontrol sonrasında alarm sistemleri şifre yolu ile kapatılır.

Bazı firma şirketleri alarm sistemlerinde akü bulundurur. Akü elektrik kesintilerine karşı hazırlanmıştır. Alarm sistemlerinde kapak bulunur. Kapağın içerisinde akü yer alır. Akünün çıkarılması ile alarm sistemi kapatılır.

Bir cevap yazın