İşyeri Alarm Sistemi

İşyeri alarm sistemleri yerine ve durumuna göre korunması farklılık gösterir. Keşif ekibi önceden mekanı ziyaret eder, orada ne iş yapıldığı çok önemlidir. Diyelim ki mekan bir kuyumcu, o zaman duvarlara darbe dedektörleri koymak gerekir ve kasayı duvardan uzak tutmak gerekir. Bunları aşağıda ayrıntılı anlatıcaz.

Kuyumculara işyeri alarm sistemi

Kuyumculara alarm sistemi kurulumu çok daha hassasiyet gerektiren iştir. Duvarlara darbe dedektörleri ve kasanın etrafına hassas dedektörlerin döşenmesi gerekmektedir. Camlara cam dedektörleri konulması lazımdır, cam dedektörü camın sesini duyar duymaz merkeze ve cep telefonlarına otomatik olarak durumu haber verir ve alarm merkez istasyonu kesinlikle bu konuda çok daha hassastır, yeni geliştirilen bir sistemle kuyumculara özel olarak duman püskürten dedektörler de kullanılmaktadır, tehlike anında tuman püskürten alarm devreye girer ve 2 saniye içinde dükkanınızı sıfır görüş mesafesine indirir. Hırsız içeri girdiği anda dışarı çıkmak zorunda kalır, şu an Avrupa ve Amerika da duman alarm sistemleri kuyumcularda ve döviz bürolarında yaygın vaziyette kullanılmaktadır.

Hastanelere işyeri alarm sistemi

 Hastaneler için kurulan alarm sistemleri anlık hırsızlıklar için dizayn edilmiştir, siz dükkanınızdan anlık çıktığınızda kepenkleri indirmeden de dışarı çıkma durumunuz vardır ya da dükkanı açan birden fazla elemanda anahtar olabilir. Diyelim ki elemanlarınızdan birisi sizin haberiniz yokken gece yarısı geldi ve dükkanı açtı, alarmın da şifresini girdi, böyle bir durumda dahi sizin cep telefonundan aranızsınız ve birisi dükkanınıza girdi haberiniz var mı denir, ayrıca dükkan telefondan aranarak telefonu açan kişiye ilk bağlantıda sizden alınan gizli soruyu sorarlar, diyelim ki şifreyi bilemedi ya da konuşurken tereddüt etti ya da işyeri telefonunu açmadı, bu 3 durumda da tamam denilir ve acil koduyla polis merkezine haber verilir.

Fabrikalara işyeri alarm sistemi

Kuyumculara alarm sistemi kurmak kamera sistemleriyle desteklenmesi gerekmektedir. Marketlerdeki hırsızlık olayları diğerlerinden farklılık gösterir, gelen müşteri giriş ve çıkışları çok fazla olduğundan tüm müşterileri eşzamanlı kontrol edebilmek mümkün değildir, bu bakımdan marketlere alarm gözleri ve alarm sistemi her yeri görecek şekilde konulmalıdır. Hem caydırıcı olmalı hem de en iyi şekilde markette koruma sağlamalıdır.

Esnafa İşyeri alarm sistemi 
Esnafa alarm sistemi kurmak kendi içinde çok daha hassas bir iştir, kumaşçılarda yığılan kumaşlar alarm gözlerinin her yeri görememesini sağlamaktadır, bunu bilen hırsızlar da kumaş toplarının arkasından cam kırarak ya da duvar delerek topları tek tek kör noktalardan çekmektedirler, böyle bir duruma izin vermemek için gözler tamamen görünür yerlere ve duvarlara da darbe dedektörleri bağlanmak suretiyle olumsuz durumlar önlenebilir.

İş Yeri Alarm Sistemleri

İşyeri Alarm Sistemleri iş yerinizi hırsızlara karşı koruyan ve güvenlik altına alan sistemlerdir Türkiye de iş yerlerinde yaşanan hırsızlık ve soygun oranları sürekli artış göstermektedir. İş yeri güvenliğini tam koruma ile güvenlik altına alan işyeri Alarm Sistemleri, sektörde 15 yıllık tecrübesini güvenlik işyeri alarm olarak hizmet vermektedir.

İşYeri  Hırsız Alarm Sistemleri

İşyeri Güvenlik Sistemleri iş yerinizi sadece hırsızlardan korumak ile kalmayacak, yangın alarmı, gaz kaçağı, panik ve sağlık gibi acil müdahale edilmesi gereken durumlar karşısında emniyet, itfaiye ve ambulansın iş yerinize yönlendirilmesini sağlayarak erken müdahale sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Alarm sistemi sayesinde işyeri giriş ve çıkış (açılış ve kapanış) saatlerini kolayca takip edebilir, raporlamalarını düzenli şekilde alabilirsiniz. İş yeri alarm sistemi isteğe göre kablolu ya da kablosuz olarak seçilebilir.

İşyeri Kablolu Alarm Sistemi

Kablolu alarm sisteminde hareket dedektörü, manyetik kontak, darbe dedektörü, yangın dedektörü, su basma, cam kırma, panik butonu, harici siren ve tuş takımı(keypad) alarm paneline kablolar yardımı ile bağlanmaktadır. Elektrik kutusundan panel kutusuna elektrik kablosu çekildiği gibi alarm paneline telefon hattı bağlantısı yapılarak alarm sistemi çalışmaktadır.

 

Kablosuz İşyeri Alarm Sistemi

Kablosuz alarm sisteminde kablosuz manyetik kontak, hareket dedektörü, yangın dedektörü, darbe dedektörü, panik butonu, su basma dedektörü, kablosuz siren alarm paneline bağlanması için kablo gerekmemektedir. Genellikle estetik kaygısı olanlar tarafından tercih edilmektedir. Eskiden kablosuz alarm sistemleri oldukça pahalıydı ve küçük işletmeler ya da evlere kablosuz alarm sistemi takmak çok maliyetliydi, piyasada var olan kablosuz ve ucuz markalar ise güvenlik firmaları tarafından onaylanmıyor, güvenlik sistemlerinde kullanılmıyordu, kablosuz alarmlar %100 güvenli, en iyi alarm sistemidir. Yüzlerce kurulum yapılan yerlerden hiçbir şikâyet ve sorun almamış olup. Alarm sistemini siz kendinizde kablosuz olmasından dolayı 10 dakikada kurup kumandalarıyla ya da tuş panelinden istediğiniz gibi kurulum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın