Şişli İşyeri Alarm

İstanbul’ un gündüz ve gece nüfusunun en yüksek farka sahip olduğu ilçelerinin başında gelen ve Türkiye ekonomisi açısından en önemli yapı taşlarını barındıran Şişli ilçesinde iş ve çalışma potansiyeli oldukça yüksek seviyedir. Çünkü Şişli ilçesi özellikle işletme, ofis vb. işyeri statüsündeki yapılaşma açısından oldukça yüksek bir kapasiteye sahiptir. Bu sebeple de günümüz modern yüzyıl Türkiye’ sinin en önemli ticaret noktalarından birisi konumunda bulunur. Bu nitelikleri dolayısı ile de Şişli ilçesi genelinde işyerlerine yönelik güvenlik sistemleri oldukça önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Alınan her türlü güvenlik önlemine karşı kötü niyetli kişiler tarafından alternatif çözümler üretiliyor olması çelik kapı, yüksek duvar gibi faktörlerin çoğu noktada güvenlik açısından yetersiz kalmasına neden olur. Ancak Şişli işyeri alarm sistemleri hem caydırıcı etkisi hem de anında müdahale kabiliyeti sağlaması ile diğer güvenlik sistemlerinden farklı bir etkiye sahiptir

Her Zaman Alarm Takibi

Gün boyunca Şişli işyeri alarm sistemleri hizmetlerimize destek sağlayan alarm takip merkezimiz tarafından, işyerinden gelecek alarm bildirimlerinin izlemesi gerçekleştiriliyor. Bu şekilde alarm sistemlerinin devreye girmesi durumunda, alarm takip merkezi personellerinin ekranına düşmektedir. Bu şekilde anında güvenlik risk ve tehdidinden haberdar olunabiliyor. Alarm takip merkezi personellerimiz tarafından işyeri sahipleri, telefonla anında bilgilendirilir. Bu şekilde yapılan bilgilendirmenin yanı sıra alarm seviyesine göre gerekli olan ilgili yetkili birimlerin yönlendirmesi de sağlanmaktadır. Bu şekilde işyeri sahibi güvenlik tehdidine karşı herhangi bir işlem yapmak durumunda kalmadan, gerekli olan müdahalelerin en kısa zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Bu şekilde herhangi bir ciddi mağduriyetin anında önlenebilmesi sağlanıyor.

Kademeli Alarm Sistemi

Şişli işyeri alarm sistemleri ile kurulan hassas sensörler tarafından direkt olarak alarmın devreye girmesine neden olan durumun ne olduğu tespit ediliyor. Yani hırsızlık girişimi, olağan bir titreşim vb. durumlar gibi farklı olasılıklara ilişkin teknolojisiyle ayırt edebilme kabiliyeti bulunmaktadır. Bu sayede alarmın gereksiz yere çalması ve ciddi mağduriyetlere yol açabilmesinin de önüne geçiliyor. Ancak bu kademeli alarm sistemi herhangi bir güvenlik zafiyeti oluşturmayacak biçimde hassas algılama yapısına sahiptir.